Ekologia, aktywizm i edukacja będą głównymi tematami pierwszego Festiwalu Lewicy w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 31.07-1.08.2021r. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Spójnik będzie okazją do wymiany poglądów i opinii oraz integracji różnych środowisk.
- Wraz ze środowiskiem Spójnika oraz działaczkami i działaczami skupionymi wokół Nowej Lewicy i Lewicy Razem organizujemy niecodzienne wydarzenie w Rzeszowie - Festiwal Lewicy - mówi Michał Sztuk z Nowej Lewicy.

Znamienici goście

Dwa dni debat, spotkań merytorycznych i integracyjnych. Dyskusje o polityce, sprawach gospodarczych i społecznych. Rozmowy o ochronie środowiska naturalnego, teraźniejszości i przyszłości edukacji w Polsce, działalności związków zawodowych oraz aktywizmie młodzieży i osób LGBT. - Rzeszów odwiedzą znakomici goście, reprezentujący różne środowiska lewicy - wśród nich posłanki Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Joanna Scheuring-Wielgus, Piotr Zych, Marcin Wroński, Robert Maślak czy Marcin Grzybowski - wymienia Michał Sztuk. Tak w dużym skrócie przedstawia się pierwszy Festiwal Lewicy w Rzeszowie.

Spójnik łączy Lewicę

- Wpadliśmy na szalony pomysł, by w sercu konserwatywnego Podkarpacia stworzyć dla osób o lewicowych poglądach przestrzeń do poznania się, integracji, wymiany poglądów i opinii. W naszym regionie dużo jest osób z sercem po lewej stronie, dla których ważny jest zarówno człowiek jak i środowisko naturalne, demokracja jak i równe prawa dla wszystkich, również te pracownicze. Jesteśmy przekonani, że Festiwal Lewicy uwolni ich ukrytą do tej pory energię do działania - mówi Patrycja Pawlak-Kamińska z zarządu Stowarzyszenia Spójnik.

Festiwal Lewicy to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez aktywistki i aktywistów skupionych wokół Stowarzyszenia Spójnik, działającego na rzecz integracji lewicy w Polsce oraz działaczki i działaczy Nowej Lewicy i Lewicy Razem z Podkarpacia.
Festiwal Lewicy
Plakat Festiwalu Lewicy

Krzewią "lewicowe ideały"

Dwa dni (31.07 oraz 1.08) wypełnione będą spotkaniami i dyskusjami na tematy ważne dla Polski i regionu. Celem organizatorów jest stworzenie przestrzeni do rozmów, wymiany wiedzy i doświadczeń. Dlatego wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którym bliskie są lewicowe ideały.

Festiwal Lewicy odbędzie się w dniach 31.07-1.08.2021 w Rzeszowie, w siedzibie Nowej Lewicy przy ul. Księdza Jałowego 31.
Szczegóły oraz program wydarzenia na fb Stowarzyszenia Spójnik: Kliknij TUTAJ

Stowarzyszenie Spójnik to organizacja działająca na rzecz budowy państwa świeckiego, opiekuńczego, równościowego i demokratycznego.