W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze jarosławskiej policji powstrzymali 27-letniego mężczyznę przed targnięciem się na swoje życie. Szybka reakcja na zgłoszenie pozwoliła ocalić niedoszłego samobójcę.

Dramatyczne wezwanie do ratowania ludzkiego życia


W niedzielę (1.08) po godz. 18.00, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że 27-letni mężczyzna próbuje targnąć się na swoje życie. W trakcie zgłoszenia, rozmówca podał miejscowość, w której się znajduje nie wskazując dokładnego adresu.

Dzielnicowi bardzo szybko ustalili, że 27-latek może przebywać w jednym z hoteli na terenie powiatu jarosławskiego. Pokój, w którym był zameldowany mężczyzna, był zamknięty i pomimo wielokrotnego pukania, nikt go nie otwierał.

Szybka reakcja dała mężczyźnie drugą szansę na lepsze jutro


Funkcjonariusze wiedzieli, że mają mało czasu, i że każda minuta jest bardzo ważna. Przy użyciu zapasowego klucza, policjanci dostali się do środka. Mężczyzna miał na szyi zaciśnięty ręcznik!

Policjanci zwolnili pętlę i udrożnili mu drogi oddechowe. Poszkodowany nie dawał oznak życia, dlatego też mundurowi rozpoczęli reanimację, podczas której przywrócili mu oddech. Funkcjonariusze ułożyli go w bezpiecznej pozycji i kontrolowali jego stan, do czasu przybycia załogi karetki pogotowia.

27-letni mieszkaniec Jarosławia trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki dobremu rozpoznaniu rewiru służbowego, szybkiej reakcji i kompetentnie udzielonej pierwszej pomocy przez dzielnicowych, udało się uratować ludzkie życie.