W Rzeszowie powstanie zielony skwer oraz kolejna przestrzeń wolna od samochodów. Konrad Fijołek wybrał się na kolejny spacer w mieszkańcami.
O pierwszych ułatwieniach w ruchu dla rowerzystów oraz pieszych pisaliśmy tutaj: Rzeszów dla Pieszych. Spacer z prezydentem

- Na skrzyżowaniu al. Kopisto z ul. Podwisłocze obniżono przejazdy dla rowerów. Na al. Cieplińskiego przy skrzyżowaniach z ul. Jałowego i z ul. Sokoła także obniżyliśmy przejścia dla pieszych - czytamy na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych Konrada Fijołka.

Na al. Niepodległości usunięto krawężniki na połączeniu ścieżki rowerowej z nawierzchnią jezdni, przestawiony został także kosz na śmieci utrudniający dojście do przycisku sygnalizacji świetlnej.

Na parkingu przy hali na Podpromiu obniżony został chodnik przy schodach od strony mostu Zamkowego.

Z kolei na sobotę 7 sierpnia prezydent zapowiedział kolejny spacer, aby porozmawiać z mieszkańcami o następnych udogodnieniach w mieście.

W Rzeszowie powstanie kolejna wolna przestrzeń od samochodów oraz zielony skwer

Wzięli w nim udział przedstawiciele m.in. Zarządu Zieleni Miejskiej, Miejskiego Zarządu Dróg i Rzeszowskiej Rady Seniorów.

- Chcę, aby teren znajdujący się pomiędzy gmachem Biura Wystaw Artystycznych a ul. Gałęzowskiego stał się zielonym skwerem z prawdziwego zdarzenia. Część tego terenu od strony ul. Gałęzowskiego zostanie zabezpieczona przed samochodami, usunięty będzie asfalt, przeprowadzona pielęgnacja zieleni. To wstępne założenia - czytamy na oficjalnym profilu społecznościowym Konrada Fijołka.

Także na placu Wolności będzie więcej przestrzeni wolnej od samochodów. Przed wjazdem i parkowaniem zabezpieczona zostanie część placu od strony skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego z Gałęzowskiego. Chodzi o teren przy alei głównej, na której znajduje się pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Inne z miejsc, które zostały wskazane podczas sobotniego spaceru to ulica Króla Kazimierza. W rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Słowackiego kierowcy często pozostawiają swoje pojazdy na chodniku i utrudniają życie pieszym. W tym miejscu, które jest poza strefą płatnego parkowania, zostaną zamontowane słupki - dodaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Podobne rozwiązanie zostanie prawdopodobnie zastosowane na ul. Baldachowka, na odcinku pomiędzy ul. Króla Kazimierza a Grodzisko, gdzie często samochody zastawiają chodnik a także na ul. Jana III Sobieskiego, w rejonie szkoły muzycznej.