Już w najbliższą sobotę 7R Stolaro Stal Rzeszów zmierzy się na wyjeździe z OK Bedmet Kolejarz Opole. Żurawie będą mieli jednak niełatwe zadanie, bowiem gospodarze są murowanym faworytem do awansu.
Przypomnijmy, domowe spotkanie dla 7R Stolaro Stal Rzeszów z OK Bedmet Kolejarz Opole zakończyło się całkowitą kompromitacją. Choć wszystko zapowiadało ściganie na dobrym poziomie, to jednak goście dopatrzyli się nieprawidłowości na torze.

Wówczas sędzia stanął po stronie Opolan, przez Rzeszowianie dostali walkowera, a spotkanie zakończyło się 0:40. Więcej na temat tego spotkania pisaliśmy tutaj: OK Bedmet Kolejarz Opole dostaje walkower w meczu ze 7R Stolaro Stal Rzeszów

Kolejarz Opole w roli zdecydowanego faworyta

Z kolei do jutrzejszego spotkania zawodnicy z Opola przystąpią w roli zdecydowanego faworyta. Drużyna ma już pewne miejsce w fazie finałowej i z pełnym spokojem może myśleć już o meczach półfinałowych, w których spotka się z kimś z trójki: Lokomotiv Daugavpils, Landshut Devils, Stal Rzeszów.

Bardzo dużo w kontekście kształtu dalszej części rozgrywek zależy właśnie od spotkania pomiędzy Opolem i Rzeszowem, w którym to gospodarze mogą, natomiast goście muszą.

Kibice gospodarzy z pewnością liczą na swojego lidera Jacoba Thorssella oraz dobrą formę chimerycznego w tym sezonie Kamila Brzozowskiego.

W składzie zabraknie jednak jednego z liderów opolan - “gościa” Bartłomieja Kowalskiego, ale w jego miejsce awizowany został jego klubowy kolega z Włókniarza Częstochowa - Mateusz Świdnicki, który w tym sezonie na poziomie Ekstraligi może pochwalić się średnią biegopunktową 1,719.

Pomimo bardzo dobrej sytuacji w tabeli, opolanie z pewnością nie oddadzą wyniku i będą chcieli zachować miano niepokonanej drużyny na domowym torze w sezonie 2021.

Trener Widera stawia na zwycięski skład

Z kolei trener Michał Widera postanowił postawić na zwycięski skład z poprzedniego spotkania, kiedy to Rzeszowanie pokonali u siebie Metalika Recykling Kolejarz Rawicz.

W zestawieniu ponownie zobaczymy Patryka Rolnickiego, natomiast partnera Mateusza Majchera na pozycji młodzieżowej poznamy najpewniej w dniu meczu (tu najpewniej wystąpi Dawid Rempała).

Kibice znad Wisłoka z pewnością będą liczyć także na dobre ściganie ze strony Huberta Łęgowika oraz Sama Mastersa. Pomijając świetną formę obu tych zawodników, poprzedni sezon spędzili oni bowiem właśnie w klubie z Opola i zapiski ustawień motocykli Sama z roku 2020, czy Huberta z ostatnich dwóch sezonów z pewnością nie pójdą na marne.

Składy awizowane na mecz 7R Stolaro Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole:

7R Stolaro Stal Rzeszów:
1. Adrian Cyfer
2. Karol Baran
3. Patryk Rolnicki
4. Sam Masters
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher
7.

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Kamil Brzozowski
10. Jacob Thorssell
11. Mads Hansen
12. Andriej Kudriaszow
13. Oskar Polis
14. Kacper Łobodziński
15. Mateusz Świdnicki (gość)

Start tego spotkania już w tę sobotę 14 sierpnia o godz. 14.