Już w najbliższą niedzielę przy siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się święto Wojska Polskiego. Przy okazji będzie prowadzona akcja szczepień.
Spragnieni militarnych atrakcji nie znajdą powodów do narzekań. Na parkingu staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić, ile zmieści bankowóz.

W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień. Wzorem poprzednich akcji - wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną godzinę.

Punkt będzie otwarty od 13:30 do 17:00. Na chętnych oczekiwać będzie kadra szpitala MSWiA w Rzeszowie. Utworzone zostaną dwa zespoły szczepiące. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz.

Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.

W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 sierpnia parking przy PUW od strony Ogrodów Bernardyńskich będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

W programie:
  • możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19,

  • animacje, gry i zabawy dla dzieci,

  • promocja książki „Historia wojsk górskich II Rzeczypospolitej 1918-1939”, autor dr Wojciech Moś, wyd. Avalon,

  • wystawa fotograficzna ,,21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Siłach Odpowiedzi NATO”,

  • koncert Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,

  • atrakcje kulinarne - grochówka wojskowa,

  • stoiska promocyjne, prezentacje uzbrojenia, umiejętności oraz nowoczesnego sprzętu Partnerów wydarzenia.