Stal Rzeszów i PGE Stal Mielec podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy obydwa kluby będą rozwijały utalentowanych i młodych zawodników z naszego regionu.
W niedzielę 15 sierpnia PGE Stal Mielec oraz Stal Rzeszów podpisały umowę partnerską. Na jej mocy obydwa kluby będą chciały rozwijać utalentowanych, młodych zawodników z Podkarpacia.

Ma ona na celu dodatkowo wzmocnić obydwa zespoły. Już niedługo wyróżniający się juniorzy z Mielca trafią do Rzeszowa, z utalentowani gracze ekipy z Hetmańskiej 69 trafią do podkarpackiego klubu z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Na przestrzeni lat wielu utalentowanych zawodników z Podkarpacia odchodziło do klubów z wyższych lig, aby tam podnosić swoje umiejętności. Tracił na tym nasz region oraz drużyny z tej części Polski. Dlatego poczynione zostały kroki, aby zatrzymać tych o największym potencjale na Podkarpaciu. Do osiągnięcia tego potrzeba silnych, ale i współpracujących ze sobą klubów. Dlatego też Stal Rzeszów wyszła z inicjatywą podpisania umowy partnerskiej z PGE FKS Stalą Mielec, w ramach której obie strony są równe.

- Stal Mielec jest klubem ekstraklasowym. Posiada dobry zespół seniorów i dobrą bazę do treningów. My za to posiadamy wzmocnioną drużynę seniorów, która ma osiągnąć szybki awans do Ekstraklasy, oraz bardzo dobrze rozwiniętą Akademię, czego dowodem są trzy drużyny występujące we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów. Myślę, że dzięki współpracy będziemy stanowić dwa silne kluby, do których będą przyłączać się kolejne - powiedział Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

- Myślę, że jest to czas na to, aby te dwa środowiska się połączyły. Powinniśmy korzystać z zawodników bardzo utalentowanych ze Stali Rzeszów i Stal Rzeszów powinna korzystać z zawodników, którzy u nas nie będą mieli do końca miejsca na granie. Chcemy się też bardzo mocno związać i wymieniać myślą szkoleniową – tutaj wiele pracy czeka oba kluby, a w dwójkę zawsze jest raźniej i zawsze można więcej na tym osiągnąć. Cieszymy się bardzo i wierzymy w ten projekt. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą owoce te współpracy - zakończył Klimek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.