Około 39 mln zł ma kosztować budowa nowoczesnego zespołu oświatowego na osiedlu Drabiniaka w Rzeszowie. Zakończenie tej inwestycji jest planowanie do końca lipca 2022 roku.
Na osiedlu Drabinianka przy ul. Kwiatkowskiego powstaje nowoczesny zespół oświatowy. W jego skład wejdą szkoła podstawowa oraz przedszkole. Część przedszkolna będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

W części szkolnej zaprojektowano cześć sportową, na którą składa się: duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m kw) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m kw) oraz siłownia (ok. 55 m kw).

W obiekcie będzie m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, zaprojektowano 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

- Inwestycja jest prowadzona w dobrym tempie. Został wykonany stan surowy otwarty, obecnie trwają roboty związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych, tynków, montaż stolarki okiennej - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Szkoła i przedszkole na os. Drabiniaka będą gotowe do końca lipca 2022 roku. Koszt tej inwestycji to blisko 39 mln zł.