6 czerwca bieżącego roku miał być dniem święta rzeszowskiego żużla. Okazał się wielkim skandalem i blamażem organizacyjnym. Spotkanie 7R Stolaro Stali Rzeszów z OK Bedmet Kolejarzem Opole zakończyło się walkowerem przyznanym przyjezdnym.
Przypomnijmy, w niedzielę 6 czerwca 7R Stolaro Stal Rzeszów miało pojechać pierwszy mecz na własnym stadionie z OK Bedmet Kolejarz Opole. Według wstępnych planów mecz miał się odbyć o 12. Jednak ze względu na pracy torowe spotkanie przesunięto początkowo na godz. 13. Z kolei po tym tor w dalszym ciągu ponownie nie nadawał się do jazdy. Wobec takiego rozwoju wydarzeń spotkanie zostało odwołane, a goście z Opola dostali walkowera. Więcej o tym pisaliśmy w artykułach:

OK Bedmet Kolejarz Opole dostaje walkower w meczu ze 7R Stolaro Stal Rzeszów
Skutki walkowera Stali Rzeszów. Pojawiają się żądania dymisji
2 Liga Żużlowa: Trybunał PZM podjął decyzję w sprawie walkowera w Rzeszowie

Jest decyzja Trybunału PZM

Posiedzenie w sprawie meczu, który został rozegrany 6 czerwca w ramach drugiej kolejki 2. Ligi Żużlowej, odbyło się we wtorek.

- Decyzja weryfikacyjna o nałożonym przez GKSŻ walkowerze została utrzymana w mocy przez Trybunał PZM- powiedział Sportowym Faktom Łukasz Szmit, członek GKSŻ.

Klub utrzymywał, że kłopoty z torem wynikały z decyzji o jego zbronowaniu, którą miało podjąć jury zawodów. Trybunał PZM zapoznał się jednak z wszystkimi dokumentami i nie podzielił tej linii obrony. W związku z czerwcowymi wydarzeniami 7R Stolaro Stal otrzymała karę w wysokości 50 tysięcy złotych w zawieszeniu na sześć miesięcy oraz zwrócić koszty, które poniósł klub z Opola, a także telewizja, podają Sportowe Fakty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.