Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu w Humniskach (powiat brzozowski). Zatrzymany miał wrzucić do budynku 3 butelki wypełnione łatwopalną substancją, które doprowadziły do wzniecenia ognia.

Próba podpalenia domu w Humniskach


W poniedziałek, po godz. 5.00 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu podpalenia domu. Do zdarzenia doszło w Humniskach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca na teren jednej z posesji, wrzucił trzy butelki wypełnione łatwopalną substancją.

W tym czasie w domu przebywały dwie osoby. Kiedy jeden z domowników zorientował się o istniejącym zagrożeniu, szybko zareagował. Mężczyzna chwycił za palącą się butelkę i odrzucił ją od budynku, a o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Uchwycenie podpalacza spod Brzozowa


Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, jedna z podpalonych butelek spowodowała częściowe nadpalenie elewacji. W trakcie czynności ustalono, że związek z tym zdarzeniem może mieć 51-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podpalaczowi grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności!


Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51-latkowi zarzutu usiłowania podpalenia. Na wniosek policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za usiłowanie podpalenia, które zagrażało życiu i zdrowiu osób znajdujących się w domu, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.