Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował 3-miesięczny areszt 37-latka. Mężczyzna jest oskarżony o zabicie 84-letniej starszej pani.
Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo przeciwko 37-letnimu mieszkańcowi Nowej Sarzyny, który jest podejrzany o to, że w dniu 10 sierpnia grożąc przy użyciu noża wobec 84-letniej pokrzywdzonej, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zadał jej liczne rany cięte i kłute szyi i karku, liczne rany kłute klatki piersiowej z uszkodzeniem żeber strony lewej, przestrzeni międzyżebrowych, płuca lewego.

Spowodował tym samym nagły krwotok zewnętrzny, niedodmę płuca lewego i niedotlenienie narządów wewnętrznych, co w konsekwencji doprowadziło do zgonu pokrzywdzonej na skutek masywnego krwotoku z licznych ran szyi i klatki piersiowej. Dodatkowo dokonał kradzieży pieniędzy o wartości 1300 zł.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Leżajsku postanowieniem z dnia 14 sierpnia 2021 r. Sąd Rejonowy w Leżajsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 9 listopada 2021 r.

Za zarzucone przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.