W minioną niedzielę miedzy Gdańskiem, a Rzeszowem odbył się rowerowy przejazd Piotra Czarneckiego, który pod hasłem "Zajedź raka" zbiera pieniądze na remont Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek dał przykład i również przyłączył się do tej zbiórki charytatywnej
„Zajedź Raka” to akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest Piotr Czarnecki, który już po raz czwarty w ciągu 24 godzin przejechał na rowerze z Gdańska do Rzeszowa.

W tym roku Piotr zwraca uwagę na kontynuację zbiórki na rzecz Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno - Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie, który jest najstarszym tego typu oddziałem na Podkarpaciu.

Osoby, które trafiają do hospicjum, trafiają tam w szczególnym momencie swojego życia - wtedy, kiedy dostają informację, że ochrona zdrowia nie jest już w stanie ich wyleczyć. To nie zawsze znaczy, że to jest ten moment, kiedy trzeba się ze światem żegnać. Czasami oznacza po prostu inną jakość życia przez następne miesiące czy lata.

- Pierwsze kroki już za nami, udało nam się odmienić kilka sal chorych wprowadzając do nich motywy natury oraz piękne widoki w postaci fototapet, które nie tylko budzą pozytywne emocje ale również przynoszą miłe wspomnienia które wywołują uśmiech na twarzach pacjentów. Tym razem w ramach akcji „Zajedź raka” chwili byśmy zebrać środki finansowe na modernizację części wspólnych oddziału, tak by pacjenci przebywający w oddziale mogli wybrać się na przykład na spacer po lesie który chcemy by zagościł na całym korytarzu oddziału. Ale nie uda nam się tego dokonać bez Waszego/Twojego wsparcia. - czytamy na stronie zbiórki.

O tegorocznej edycji akcji ZAJEDŹ RAKA 24H 2021 opowiadają: Piotr Czarnecki - jej pomysłodawca oraz lek. med. Maria Grzegorzewska - Kierownik Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy WSPR w Rzeszowie:


Do dnia 18 sierpnia 2021 zebrano 28 procent potrzebnej kwoty. Zbiórkę można wesprzeć KLIKAJĄC TUTAJ