Dopiero za trzecim podejściem władzom Rzeszowa udało się znaleźć wykonawcę, który zbuduje nowoczesny tor typu pumptrack na osiedlu Baranówka. Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem.
Przypomnijmy, Urząd Miasta Rzeszowa robił już dwa razy podejście do próby wyłonienia wykonawcy, który zbudowałby tor typu pumptrack na osiedlu Baranówka. Za pierwszym razem trzeba było unieważnić przetarg, ponieważ oferty od wykonawców były stanowczo za wysokie.

Jednak władze ratusza się nie poddały i zrobiły drugie podejście. I tutaj znów wydawało się, że nie uda się znaleźć wykonawcy, ponieważ do przetargu stanęła jedna firma, której oferta także przekraczała zakładane przez Rzeszów koszty. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Znamy oferty na budowę toru typu pumptrack na os. Baranówka w Rzeszowie

Rzeszów znalazł wykonawcę na budowę toru typu pumptrack na os. Baranówka

Jednak w piątek 20 sierpnia, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, poinformował o tym, iż zdecydował się na zwiększenie wymaganej kwoty. Dzięki temu udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę, który tor przy ul. Starzyńskiego wybuduje. Ta inwestycja będzie kosztowała 246 tys. zł.

Tor będzie miał 88 m długości. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 513 m kw. Szerokość toru jezdnego to 170 cm.

Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wybraną w przetargu firmą. Tor ma powstać w ciągu czterech najbliższych miesięcy