W poniedziałek policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku na DK19 w Wyżnem, w powiecie strzyżowskim. Wczoraj policja podała, że sprawcą wypadku był kierowca osobowego opla. Dziś sprawstwo zostało przypisane kierującemu TIR-em.
W poniedziałek, 23 sierpnia 2021 r. w Wyżnem, na drodze krajowej nr 19, doszło do zderzenia ciężarowego dafa z oplem corsą. Dwie osoby, które podróżowały osobówką, trafiły do szpitala.

Przed godz. 9 dyżurny strzyżowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Wyżnem. Na drodze krajowej nr 19, zderzyły się ciągnik siodłowy z naczepą typu plandeka, kierowany przez obywatela Białorusi oraz opel corsa, którym podróżowały dwie osoby z powiatu rzeszowskiego.

Świadkowie informują: wypadek spowodował kierowca TIR-a!


O tym, że kwalifikacja sprawstwa wypadku może być inna pisaliśmy już wczoraj. Napisały do nas osoby, które były na miejscu zdarzenia. Jedna z nich twierdziła, iż winnym spowodowania wypadku jest kierowca TIR-a. - Kierowca tira zeznał, że naczepa zaczęła "tańczyć" i zjechał w opla. - Poinformował nas internauta. Mieszkaniec, którego spotkaliśmy na miejscu zdarzenia, powiedział nam, że "ciągnik siodłowy miał zupełnie łyse opony". Sam kierowca informował nas, że o "łysych" oponach rozmawiał ze swoim szefem, ale ten miał zbagatelizować sprawę.

"Tańczący" kilkunastotonowy zestaw ciągnika z przyczepą na "łysych" oponach doprowadził do tragedii starszego małżeństwa. Pozostaje zapytać retorycznie jak to się stało, że taki pojazd nie niepokojony przez Inspekcje Transportu Drogowego dojechał z Białorusi, aż pod Rzeszów?

Relację na bieżąco z wypadku w Wyżnem znajdziesz TUTAJ

Policja zmienia zdanie


- Wstępne ustalenia wskazywały, że kierowca opla miał wpaść w poślizg i zderzyć się z ciężarowym dafem. Jednak w toku prowadzonych czynności okazało się, że to prawdopodobnie pojazd ciężarowy przekroczył oś jedni i wtedy uderzył w niego jadący opel. Siła zderzenia była tak duża, że samochód osobowy został odrzucony poza jezdnię. Na skutek zdarzenia, obrażenia odnieśli kierowca i pasażerka opla. Zostali oni przetransportowani do szpitala. - Informuje nas komisarz Piotr Niemiec z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Policjanci ustalili, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

W miejscu wypadku przez kilka godzin występowały utrudnienia, droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. Następnie na czas wyciągnięcia ciężarówki z rowu znów zatrzymano ruch. Utrudnienia zakończyły się o