Jak się okazuje deszczowa pogoda nie sprzyja podróżom w Bieszczady. Na jednym odcinku tego samego dnia doszło do aż 3 kolizji. Co było prawdziwą przyczyną tylu wypadków na jednym odcinku drogi?

Niebezpieczny zakręt-3 kolizje na jednym odcinku drogi


Do wszystkich zdarzeń doszło w poniedziałek w miejscowości Ustjanowa. Padający deszcz znów przysporzył wielu problemów kierowcom.

Pierwszą kolizję drogową, ustrzycka policja odnotowała po godz. 12.00. Jak ustalili mundurowi, kierujący bmw, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w jadące audi.

Kilkanaście minut później, kierowca volkswagena, widząc na drodze zdarzenie drogowe, prawdopodobnie wystraszył się. Przez to stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.

Do ostatniej kolizji doszło kilka godzin później. Na pechowym odcinku wciąż znajdowały się służby. Kierująca peugeotem straciła panowanie nad pojazdem. Niestety, wjechała w pojazd pomocy drogowej.

Statystyki pechowego odcinka bieszczadzkiej drogi


Wszystkie zdarzenia drogowe miały miejsce praktycznie na tym samym odcinku drogi powiatowej. Na szczęście tym razem nikt z uczestników zdarzeń nie ucierpiał. Co więcej, wszyscy kierowcy biorący udział zdarzeniach byli trzeźwi.

W tym przypadku najprawdopodobniej główną przyczyną kolizji były utrudnione warunki atmosferyczne i niedostosowanie prędkości do nich.