W środę 25 sierpnia o godz. 9 zakończył się protest rolników na rzeszowskich ulicach. W finale jeden z nich wraca do domu z mandatem.
Przypomnijmy, od wtorku 24 sierpnia w Rzeszowie, podobnie jak w innych miastach Polski trwał protest rolników zrzeszonych w AgroUnii. Z tego powodu w stolicy Podkarpacia całkowicie zamknięte były rondo Pobitno oraz Kuronia, a także Aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Utrudnienia te całkowicie sparaliżowały miasto, zwłaszcza w godzinach popołudniowego szczytu. Więcej na temat tych wydarzeń pisaliśmy tutaj: Protest rolników na ulicach Rzeszowa [FOTO]

Koniec utrudnień w Rzeszowie. Jeden z rolników wraca z mandatem

Zgodnie z zapowiedziami w środę 25 sierpnia o godz. 9 rano rolnicy zakończyli swój protest. Z relacji policji wynika, że wydarzenia te przebiegły spokojnie, bez poważniejszych incydentów.

- Jeden z uczestników protestu został ukarany mandatem. Powodem interwencji wobec kierującego ciągnikiem, który wcześniej opuścił miejsce protestu, było niezastosowanie się do zakazu wjazdu do miasta samochodem ciężarowym i ciągnikiem rolniczym - informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Czy popierasz strajk rolników AgroUnii oraz ich postulaty?