Po 24h od zapowiedzi rzeszowski ratusz ogłosił przetarg na budowę ogrodu kieszonkowego w rejonie ulicy Sanockiej i Ustrzyckiej. Inwestycja ma powstać w ciągu dwóch miesięcy.
Przypomnijmy, w środę prezydent Rzeszowa poinformował, że Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt kolejnego ogrodu kieszonkowego. Według założeń inwestycja ta ma mieć powierzchnię około pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie.

W ogrodzie zamontowane zostaną drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej oraz żwirowa, powstanie ścieżka „bosych stóp”. Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Ratusz ogłosił przetarg na jego powstanie

Z kolei niespełna 24h od tych zapowiedzi Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na znalezienie wykonawcy tej inwestycji. Oprócz tych zapowiedzi w ogrodzi mają się pojawić także m.in. ławki drewnie z konstrukcją stalową, leżaki pojedyncze i podwójne, kosze na śmiecie czy tablice informacyjne.

Na wykonanie tego ogrodu ratusz zamierza przeznaczyć 300 tys. zł. Na oferty urząd czeka do 3 września, z kolei inwestycja ma powstać w ciągu dwóch miesięcy od daty podpisania umowy.