Ponad 370 tys. zł rzeszowski ratusz zapłaci za budowę parku kieszonkowego przy skrzyżowaniu ulic Reymonta i Króla Augusta. Miasto znalazło odpowiedniego wykonawcę na tę inwestycję.
Początkowo wydawało się, że rzeszowski ratusz będzie musiał unieważnić przetarg na powstanie parku kieszonkowego przy skrzyżowaniu ulic Reymonta i Króla Augusta. Do przetargu, który ogłoszono w drugiej połowie sierpnia stanęła jedna firma, jednak jej oferta znacznie przekraczała zakładane przez władze miasta koszty.

Firma "Fudali" z Głogowa Małopolskiego zażądała za jego budowę 372 tys. zł, podczas gdy Urząd Miasta Rzeszowa chciał wydać na tę inwestycję raptem 300 tys. zł.

Jednak po pewnym czasie zwiększono budżet na ten cel do 371 tys. zł, dzięki czemu udało się podpisać umowę z tym wykonawcą.

W ramach inwestycji ma powstać park kieszonkowy na niezagospodarowanym terenie w pobliżu wiaduktu Śląskiego. Wykonawca będzie zobowiązany do utwardzenia grunty oraz montażu elementów małej infrastruktury – huśtawek, parkletów, leżaków, ławek i pergoli. Do tego dochodzi oczywiście wykonanie nasadzeń roślin. Mają tam znaleźć się drzewa o dużych rozmiarach, do tego łąki kwietne czy rabaty bylinowe.

Zgodnie ze specyfikacją w przetargu park kieszonkowy w rejonie ul. Reymonta i Króla Augusta, ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.