Do 14 października ZTM Rzeszów przedłużył ważność legitymacji studenckich. Do tego czasu mogą więc oni spokojnie ich używać podczas przejazdów komunikacją miejską.
Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, iż z dniem 15 sierpnia nastąpiło zniesienie czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni i podmiotów prowadzących kształcenie doktorantów wprowadzonego na okres od dnia 27 lutego 2021 r. do dnia 30 września 2021 r.

To efekt uchylenia przez Ministra Edukacji i Nauki rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym legitymacje studenckie pozostają ważne przez 60 dni od dnia uchylenia rozporządzenia, czyli do 14 października 2021 r.

Przedłużenie ważności legitymacji studenckiej w Punkcie Obsługi Podróżnego na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej będzie odbywało się według standardowych zasad po przedłużeniu ważności legitymacji w dziekanacie uczelni.