Od poniedziałku 20 września można składać wnioski w ramach Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego. Jego wysokość wynosi 300 zł na miejsce w prywatnych placówkach.
Świadczenie to ma na celu częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Adresowane jest ono do osób zamieszkujących wraz z dziećmi na terenie miasta Rzeszowa (rodziców, opiekunów prawnych, opiekunów faktycznych – rodziców preadopcyjnych, rodzin zastępczych niezawodowych), podlegających właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą. Ze świadczenia będą mogli skorzystać także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne.

Bon przysługiwać będzie niezależnie od dochodu w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.

Formularze wniosków o ustalenie prawa do „Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego” będą dostępne w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie ul. Jagiellońska 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej.

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające fakt zawarcia umowy z podmiotem prowadzącym żłobek niepubliczny z uwzględnieniem opłaty ponoszonej za pobyt dziecka w niepublicznym żłobku z wyłączeniem opłaty za wyżywienie.

Wnioskodawcą świadczenia winna być osoba będąca stroną umowy o objęciu dziecka opieką z podmiotem prowadzącym żłobek niepubliczny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.