Ponad 8000 kontroli przeprowadzili policjanci w ramach akcji "trzeźwy poranek" na podkarpackich drogach. Wśród nich ujawniono aż 19 pijanych kierowców.
W poniedziałek 20 września w ramach kolejnej odsłony akcji o nazwie "Trzeźwy poranek" prowadzone były kontrole w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach województwa podkarpackiego.

Dodatkowo częścią dzisiejszych działań była akcja "Trzeźwy poranek na A4". Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, w ciągu trzygodzinnej akcji, skontrolowali 8 463 kierowców.

Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 19 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. 5 z nich zostało zatrzymanych na podkarpackim odcinku autostrady A4. U 9 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 10 odpowie za wykroczenie.

Pomimo wielu apeli, gróźb utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.