W prokuraturze w Gliwicach przesłuchano dziś kierowcę, który mógł się przyczynić do tragicznego wypadku na Śląsku. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy zagrażającej życiu.
W prokuraturze w Gliwicach został dziś przesłuchany 67-letni kierowca volkswagena, do którego doszło w sobotę na drodze krajowej nr 88, w pobliżu węzła Kleszczów - czytam na portalu onet.pl.

Z informacji prokuratury wynika, że mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób. Nie potrafił natomiast się odnieść do zarzucanego mu czynu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 8 lat więzienia. Prokuratura będzie wnioskować o areszt dla mężczyzny.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 67-latek podczas próby wyprzedzania, że kierujący naprzeciwko renault traffic zjechał na pobocze i stracił panowanie nad kierownicą. W konsekwencji bus przewrócił się na bok, a wtedy na dach tego pojazdu najechał jeszcze autokar. W wyniku tego katastroficznego zdarzenia zginęło 9 osób, rannych zostało siedem. Został on przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Większość osób była z Podkarpacia

Siedem ofiar tragicznego wypadku drogowego na Śląsku, do którego ostatniej nocy doszło na Śląsku pochodziło z Podkarpacia - wynika z informacji przekazanych przez rzeczniczka prasowego wojewody podkarpackiego Małgorzaty Waksmundzką-Szarek.

Są to cztery osoby z pow. lubaczowskiego, dwie z jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to jedna osoba z woj. lubuskiego i kierowca - obywatel Słowenii.

- Wszystkie rodziny osób poszkodowanych w wypadku drogowym zostały objęte pomocą psychologiczną. Jeżeli będzie potrzeba dodatkowej pomocy, to również jej udzielimy - zapewnił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Więcej o wypadku mogą państwo przeczytać w tym artykule: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/458-tragedia-na-slasku-w-wypadku-autobusowym-zmarlo-9-osob