Żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zachował czujność i nie dopuścił do dalszej jazdy pod wpływem alkoholu kierującemu samochodem osobowym w Rzeszowie.
W piątek 21 sierpnia po godzinie 23.00 żołnierz OT służący w 31. Batalionie Lekkiej Piechoty wchodzącym w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej udaremnił jazdę pijanemu kierowcy w Rzeszowie, który uciekając przed znajomymi przemieścił się samochodem osobowym z ulicy Kopernika na parking delikatesów centrum przy ulicy Wita Stwosza. Zatrzymany kierowca został sprawdzony na zawartość alkoholu przez patrol policji. W wydychanym powietrzu miał 1,26 promila alkoholu.

- To wszystko działo się dosyć szybko, na ul. Kopernika w Rzeszowie zauważyłem grupę ludzi, którzy próbowali zatrzymać pijanego mężczyznę. Ten jednak wsiadł szybko do pojazdu i zaczął uciekać. Udałem się za nim w pościg. Powiadomiłem policję i podążałem za kierowcą, który zatrzymał się na parkingu przy ulicy Wita Stwosza. Zaparkowałem niedaleko swój samochód i zatrzymałem kierowcę. W bardzo szybkim czasie przyjechał patrol policji z wydziału prewencji, któremu przekazałem zatrzymaną osobę - relacjonuje szer. Kamil Mazur, żołnierz podkarpackich terytorialsów.

Postawa żołnierza jest zdecydowanie godna naśladowania. Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji. Szer. Kamil Mazur jest wzorowym żołnierzem batalionu, jak również bardzo oddanym Strzelcem Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie - co potwierdzają jego przełożeni.