35 mln zł, które miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych, wydane zostanie na dwie inwestycje – przebudowę ul. Warszawskiej oraz termomodernizację budynków przedszkolnych i szkolnych
- Środki, które otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych skierujemy na dwa ważne obszary. Pierwszy to drogi, drugi to nowa gospodarka energetyczna. Rzeszów cały czas się dynamicznie rozwija, więc każde zewnętrzne pieniądze na inwestycje są dla nas istotne - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa ul. Warszawskiej obejmie odcinek o długości ok. 900 metrów, mniej więcej od skrzyżowania z Myśliwską do granicy miasta. Ten odcinek ma zostać poszerzony do czterech pasów ruchu, wybudowane zostaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa, przebudowane i wybudowane zostaną instalacje podziemne, przebudowane będzie także skrzyżowanie Warszawskiej z Myśliwską, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Konrad Fijołek
Fot. Grzegorz Bukała


Miasto wystąpiło już o wydanie decyzji ZRID na to zadanie. Ta powinna być wydana do końca tego roku. W przyszłym zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy inwestycji. Szacunkowy czas trwania przebudowy ul. Warszawskiej to 14 miesięcy.

Projektem termomodernizacyjnym objęte zostaną przedszkola publiczne nr 11, 17, 23, 36 oraz hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 16 i budynek internatu Zespołu Szkół Gospodarczych.

Obejrzyj relacje na żywo z tego wydarzenia: