Do 15 listopada Urząd Gminy Boguchwała czeka na oferty związane z budową nowoczesnego żłobka i przedszkola w Kielanówce. Samorząd otrzymał dofinansowanie na to z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Z końcem października 2021 Urząd Gminy Boguchwała ogłosił przetarg na budowę przedszkola oraz żłobka w Kielanówce. W założeniach ma to być dość duży obiekt.

W dokumentacji projektowej czytamy, że zamówienie obejmuje budowę trzykondygnacyjnego obiektu. Pomieszczenia na parterze zostaną przeznaczone na funkcjonowanie żłobka, z kolei na pierwszym piętrze działać będzie przedszkole. Natomiast na poziom -1 znajdzie się zaplecze kuchenno-magazynowe.

Łącznie obiekt będzie dysponował miejscem dla 50 dzieci w żłobku oraz 75 dzieci w przedszkolu. Powierzchnia zabudowy wyniesie 366,98 m2, powierzchnia użytkowa 950,96 m2.

Budowa tego obiektu obejmie także zagospodarowanie tereny wokół obiektu, m.in. budowę schodów terenowych wzdłuż elewacji północnozachodniej, budowę parkingu, dojścia i dojazdu do budynku z kostki brukowej.

W założeniach inwestycja ma powstać w ciągu 19 miesięcy od daty podpisania umowy, z kolei wykonawcy mają czas na składanie swoich ofert do 15 listopada. Gmina otrzymała dofinansowanie na to z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.