Na początek opracowana zostanie dokumentacja projektowa tej ważnej dla Rzeszowa inwestycji. Projektant połączenia drogowego ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej oraz wiaduktu nad torami kolejowymi może zostać wybrany jeszcze w tym roku.
- Jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja. Dzięki budowie wiaduktu nad torami i połączeniu ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego bezkolizyjnego połączenia wschodniej i zachodniej części Rzeszowa. Jest to istotne także w kontekście Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i zwiększonego ruchu kolejowego - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projektant wiaduktu zostanie wybrany jeszcze w tym roku?


Przetarg na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji inwestycji został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie przetargu jest zaplanowane na koniec tego roku. Wybrana firma będzie miała 20 miesięcy na dostarczenie dokumentacji projektowej.

- Projektant będzie miał za zadanie opracować dokumentację budowy wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanową, wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID. Zakres opracowania obejmie budowę, przebudowę, rozbudowę dróg publicznych wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi. Łączna długość dróg objętych projektowaniem wraz z wiaduktem to ok. 1,5 km - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Projektowana droga ma być dwujezdniowa, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zaprojektowane mają zostać m.in. także: jednopoziomowe skrzyżowania z drogami przecinającymi (w tym m. in. z ul. Bohaterów, ul. Kossaków, ul. Wita Stwosza, ul. W. Łokietka, ul. Hoffmanowej, ul. Pułaskiego), drogi dojazdowe dla zapewnienia komunikacji lokalnej, ekrany akustyczne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe, budowa i przebudowa zatok autobusowych.