Od 15 listopada studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego wrócą do nauki hybrydowej. Wszystko przez coraz większą liczbę zakażeń Covid-19.
Przypomnijmy, studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęli nowy rok akademicki w sposób stacjonarny. Jednak już wtedy władze uczelni w rozporządzeniu zastrzegły sobie możliwość przejścia na naukę hybrydową lub zdalną w przypadku zwiększonej liczby zakażeń na Covid-19.

Studenci UR powracają do nauki hybrydowej


I tak się stało. Po nieco ponad 1,5 miesiąca, bo od poniedziałku 15 listopada studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego powrócą do nauki w sposób hybrydowy. We wtorek 9 listopada odpowiednie zarządzenie rektora uczelni pojawiło się na stronie Kolegium Nauk Społecznych.

- Zajęcia dydaktyczne, tj. wykłady, w których grupa wykładowa liczy 50 lub więcej osób, są prowadzone z wykorzystaniem metod i kształcenia na odległość (w formie zdalnej w trybie synchronicznym zgodnie z harmonogramem zajęć), za pośrednictwem platformy MS Teams w ramach usługi Microsoft365, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie studiów - czytamy w treści zarządzenia.

Z kolei pozostałe zajęcia takie jak ćwiczenia, seminaria czy lektoraty będą prowadzone w sposób stacjonarny.

Według najnowszych danych epidemicznych na Podkarpaciu zanotowano 606 nowych zakażeń na Covid-19, z czego największą liczbę wykryto właśnie w Rzeszowie - 100. W regionie zmarła jedna osoba.