Działania "Stop nielegalnym wyścigom" związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie. W sobotę i w niedzielę, policjanci przeprowadzili ponad 160 kontroli pojazdów w związku z próbą ich organizacji.
W sobotę 6 listopada fani motoryzacji zgromadzili się na parkingu przy ul. Witosa. W ocenie funkcjonariuszy, w sobotnim zlocie uczestniczył około 400 pojazdów i 700 uczestników. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom, w tym również organizacji nielegalnych wyścigów, policjanci podjęli działania zabezpieczające i kontrolne.

Podobne działania przeprowadzili w niedzielę 7 listopada. Tym razem fani motoryzacji zgromadzili się przy ul. Dworaka i na Podpromiu. Łącznie było tam około 100 pojazdów i 140 osób.

Ponad 160 kontroli policji. Trzy osoby były pijanie


Skierowani do zabezpieczenia zlotów policjanci skontrolowali łącznie 160 pojazdów i wylegitymowali 178 osób. Funkcjonariusz ujawnili 162 wykroczenia, w tym 105 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Sprawdzili trzeźwość 151 kierowców.

Okazało się, że 3 z nich było pod wpływem alkoholu. 134 osoby ukarali mandatami, a 18 pouczyli. Do sądu skierują 7 wniosków o ukaranie. Podczas działań policjanci zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych, a 6 kierowców straciło prawa jazdy.