Jednym z punktów najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa będzie głosowanie ws. nadania nazwy okrężnego skrzyżowania ul. Okulickiego z Krakowską. Tradycyjne już "rondo z flagami" ma dostać nazwę Ronda im. Unii Europejskiej.
Najbliższa sesja Rady Miasta będzie prawdopodobnie jedną z najważniejszych w roku, ponieważ to na niej odbędzie się prezentacja założeń budżetu miasta na rok 2022. Więcej na temat tego pisaliśmy tutaj: Władze Rzeszowa zaprezentowały projekt budżetu na 2022 rok. Ponad 357 mln zł na inwestycje

"Rondo z flagami" dostanie nazwę "Ronda im. Unii Europejskiej"


Z kolei jednym z ostatnich punktów na zbliżającej się sesji ma być głosowanie nad uchwały ws. nadania nazwy "Ronda z Flagami", które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Okulickiego z Krakowską.

W jej projekcie czytamy, że miałoby się ono nazywać "Rondem im. Unii Europejskiej".

- Po odzyskaniu przez Polskę pełni niepodległości na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, członkostwo Polski w Unii Europejskiej było marzeniem większości Polaków, a po jego uzyskaniu stało się fundamentem naszego bezpieczeństwa i dynamicznego rozwoju naszego kraju. Dlatego Unia Europejska zasługuje na uhonorowanie także w naszym mieście - czytamy w dokumencie.

To skrzyżowanie to jedno z najbardziej zakorkowanych przez pojazdy skrzyżowań w Rzeszowie. Jego charakterystycznym elementem jest wysepka, na której stoją maszty z flagami wszystkich państw Unii Europejskiej oraz flagą z herbem Rzeszowa.

Flagi na wysepce pojawiły się w 2009 roku. Był to pomysł ówczesnych władz Rzeszowa, który miał podkreślać obecność naszego kraju we wspólnocie europejskiej.