Ponad 52 mln zł przeznaczono na dofinansowanie przewozów autobusowych na Podkarpaciu. Wnioski można składać do 15 grudnia.
- Rozpoczynamy dziś kolejny nabór, który umożliwi wsparcie finansowe dla przewozów lokalnych, realizowanych z przeznaczeniem dla transportu publicznego. Chciałabym zachęcić podmioty uprawnione z terenu naszego województwa do tego, aby od 1 do 15 grudnia aplikowały o środki w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kwota przeznaczona dla Podkarpacia to 52 mln zł - powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dodała również, że od momentu utworzenia funduszu, czyli od 2019 r. nasz region skorzystał z dopłat w wysokości 67 mln zł.

Rząd dopłaci do komunikacji publicznej na Podkarpaciu


Dotychczasową realizację zadań w ramach funduszu podsumował dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Sopel.

- W bieżącym roku z funduszu korzysta 41 organizatorów, utworzone zostały 364 linie komunikacyjne, które funkcjonują w 138 gminach, a dostęp do autobusowego transportu publicznego ma ok. 1 mln 400 tys. mieszkańców naszego województwa - poinformował.

W ramach tego naboru na dofinasowanie przewozów autobusowych przeznaczono 52 731 932,66 zł. Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w okresie od 1 do 15 grudnia 2021 r.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.