Parking na ponad 50 samochodów powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.
Obecnie w tym miejscu działa tylko niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele okolicznych ogródków działkowych.

Nowy parking ma pomieścić 56 samochodów


Nowy plac ma służyć także pracownikom szkoły oraz mieszkańcom przyjeżdżającym z dziećmi na mieszczący się po sąsiedzku, duży plac zabaw. Dlatego plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od strony której mieści się wejście do szkoły.

- Zgodnie z projektem parking ma mieć 56 miejsc, z czego dwa od strony placu zabaw będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Wjazd zaprojektowano od strony ul. Błogosławionej Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu - mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przetarg na budowę parkingu został już ogłoszony. Inwestycja jest zaplanowana do realizacji w przyszłym roku. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zapisano na ten cel pieniądze.

~ROMAN

08-12-2021 17:48 2 1

A dla czego nie od razu na 100 sam.
Tylko potem znowu rozbudowa, przebudowa, modzenie itd,
Jak budować to od razu i spokój
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.