W niedzielę DK nr 94 w miejscowości Świlcza doszło do uderzenia samochodu osobowego w bariery energochłonne. W zdarzeniu ucierpiały dwoje pasażerów samochodu.
W niedzielę ok. godz. 13:30 w rejonach salonu BMW i Skody DK nr 94 w Świlczy samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Po dojechaniu na miejsce wypadku strażacy zabezpieczyli obszar zdarzenia oraz odłączyli akumulator.

Ratownicy z KPP przystąpili do udzielania pomocy pasażerce oraz kierowcy pojazdu, którzy skarżyli się na ból głowy i pleców. Po chwili do pomocy dojechały dodatkowe siły i środki z JRG Rzeszów. Połączone ekipy wspólnymi siłami przystąpili do pomocy osobom poszkodowanym przy pomocy desek ortopedycznych.

Kierowca z uwagi na uszkodzenia pojazdu został wyciągnięty przez bagażnik samochodu. Poszkodowani zostali przekazani Ratownikom Medycznym. Po wstępnym przebadaniu podjęto decyzje, że tylko kierowca jedzie na dalsze badania do szpitala, a pasażerka zostaje na miejscu. Strażacy przekazali miejsce zdarzenia patrolowi Policji, który przystąpił do wyjaśniania okoliczności wypadku.