W czwartek KNF wpisała na listę ostrzeżeń publicznych trzy nowe podmioty - Olympus Holding, Save Capital Invest LTD i Grandis Capital Trade LTD.
Jak poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w czwartkowym komunikacie, na listę ostrzeżeń publicznych zostały wpisane nowe podmioty. Jednym z nich jest Olympus Holding, prowadzący platformę inwestycyjną olympusholding.

"Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - napisano w komunikacie KNF.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiły także Save Capital Invest LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii (działający za pośrednictwem platformy internetowej savecapitalinvest) oraz Grandis Capital Trade LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii (działający za pośrednictwem platformy internetowej grandiscapitaltrade).

"Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - stwierdzono w komunikacie nadzoru. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ skr/