Około 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 września br.) na oddziale chirurgii Szpitala Powiatowego w Strzyżowie doszło do pożaru łóżka. W wyniku zdarzenia poparzony został jeden pacjent. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie wyjaśniające.
Zdarzenie miało miejsce w niedawno wyremontowanym skrzydle Szpitala Powiatowego w Strzyżowie. Na oddziale chirurgii w dwuosobowej sali zapaliło się łóżko jednego pacjenta. Pożar ugasiła pielęgniarka przy pomocy gaśnicy znajdującej się w obiekcie. Druga osoba została ewakuowana przez personel szpitala - mówi st. kpt. mgr inż. Damian Łojek z Powiatowej Straży Pożarnej w Strzyżowie.

Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy mierników wykluczyli obecność tlenku węgla w pomieszczeniach, w porozumieniu z ordynatorem zdecydowali o nieprzeprowadzaniu ewakuacji. Strażacy przeprowadzili oddymianie obiektu.

Na oddziale było 34 pacjentów.

[AKTUALIZACJA 10.09]
Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Strzyżowie przesłała do naszej redakcji oświadczenie, które publikujemy w całości:
W dniu 08.09.2020 r., w godzinach nocnych, w Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Powiatowego w Strzyżowie zapaliło się łóżko jednego z pacjentów. W momencie zdarzenia w w/w Oddziale przebywało 34 pacjentów. Choremu, który został poparzony, udzielono pomocy na miejscu przez lekarza dyżurnego Oddziału Chirurgii oraz lekarza anestezjologa. Jego życiu w chwili obecnej nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostali pacjenci Oddziału nie odnieśli żadnych obrażeń i czują się dobrze. Aktualnie jest prowadzone postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyny pożaru. Oddział Chirurgii z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym pracuje normalnie. Do czasu oszacowania szkody przez firmę ubezpieczeniową z użytku wyłączona została sala chorych, w której doszło do pożaru.

Z poważaniem
Lek.med. Marcin Zięba
Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa.Na miejscu działały następujące jednostki:
Pluton gaśniczy JRG (GBA, GCBA, SH-25D)
Ochotnicza Straż Pożarna Strzyżów (SLRt)
KSRG OSP Godowa Dolna (GBA)
OSP Żarnowa (GBAM)
OSP KSRG Kalembina (GCBA, SLRt)
Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
Patrol Policji