Czwartkowym spotkaniem z Cuprum Lubin Asseco Resovia zakończy zmagania w roku kalendarzowym 2021. Ten mecz będzie też debiutem w nowej roli trenera Rzeszowian, Marcelo Mendeza.
Rok 2021 w PlusLidze dostarczył kibicom siatkówki wielu emocji. Czwartkowe spotkania prawdopodobnie podtrzymają tę tendencję. Rozpoczną się one w Lubinie, gdzie tamtejszy Cuprum podejmie Asseco Resovię. Co prawda goście są faworytem tego starcia, jednak już nie raz w tym sezonie zdarzało im się nie wywiązywać z tej roli.

W klubie z Rzeszowa doszło w ostatnim czasie do bardzo istotnej zmiany. Z posadą trenera pożegnał się bowiem Alberto Giuliani, a w jego miejsce zatrudniono Marcelo Mendeza. Nie miał zbyt wiele czasu, by popracować z drużyną, lecz z pewnością kibice życzyliby sobie, aby zadziałał efekt nowej miotły i Asseco Resovia przywiozła komplet punktów z Lubina.

Więcej na temat tych zmian pisaliśmy tutaj: Alberto Giuliani traci posadę trenera Asseco Resovii Rzeszów. Znamy jego następcę

Nie będzie to jednak wcale proste, bo gospodarze nie są łatwym rywalem. Co prawda przegrali dwa ostatnie spotkania, jednak mierzyli się w nich z dwoma czołowymi drużynami PlusLigi, Jastrzębskim Węglem i Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Oba zespoły na pewno będą chciały zakończyć 2021 rok zwycięstwem? Któremu się to uda?