Budynek ZS nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie zyska zewnętrzną windę. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.
Jest to zadanie dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

Winda to nie jedyne udogodnienie dla niepełnosprawnych uczniów w Rzeszowie


Przetarg na budowę windy zewnętrznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie został rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma "ARTMED" z Tomaszowa Mazowieckiego.

Inwestycja, która obejmie budowę windy (przewóz maksymalnie 8 osób, wyposażenie to m.in. niepalna wykładzina antypoślizgowa, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a) oraz przebudowę policznikowej instalacji elektrycznej zasilającej budynek, kosztować będzie 483 942 zł. Ma być gotowa w marcu tego roku.

Rzeszów kupuje samochody do przewozu osób niepełnosprawnych

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: "Mieszko", "Dobrawa", "Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.