Budynek ZS nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie zyska zewnętrzną windę. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.
Jest to zadanie dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

Winda to nie jedyne udogodnienie dla niepełnosprawnych uczniów w Rzeszowie


Przetarg na budowę windy zewnętrznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie został rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma "ARTMED" z Tomaszowa Mazowieckiego.

Inwestycja, która obejmie budowę windy (przewóz maksymalnie 8 osób, wyposażenie to m.in. niepalna wykładzina antypoślizgowa, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a) oraz przebudowę policznikowej instalacji elektrycznej zasilającej budynek, kosztować będzie 483 942 zł. Ma być gotowa w marcu tego roku.

Rzeszów kupuje samochody do przewozu osób niepełnosprawnych

To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: "Mieszko", "Dobrawa", "Bolesław", DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.