4000 tys. złoty mandatu musi zapłacić obywatel Ukrainy, który na autostradzie znacznie przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Kierowcę VW złapali funkcjonariusze z grupy speed.
37-letni Obywatel Ukrainy został zatrzymany w niedzielę 16 stycznia do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy grup Speed Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna, kierując volkswagenem w miejscowości Kozodrza, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h jechał 163 km/h przekraczając prędkość o 53 km/h. Podczas kontroli okazało się, że dodatkowo kierował bez uprawnień.

Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania o wykroczenia, mężczyzna, który przebywał czasowo na terenie naszego kraju, został zatrzymany.

W poniedziałek 17 stycznia trafił przed sąd, który na podstawie przepisów o ruchu drogowym obowiązujących od początku roku, ukarał go karą grzywny w wysokości 4 tys. zł.

Dodatkowo sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na rok. Pojazd, którym kierował mężczyzna, został przekazany pasażerce, posiadającej uprawnienia do kierowania.