Wystartowała rejestracja na IV edycję szkolenia „Prasowa Akademia Pieniądza” dla dziennikarzy i influencerów interesujących się problematyką gospodarczą. Projekt realizuje Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
"Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV" to bezpłatne szkolenia, których celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi. Projekt składa się z praktycznych warsztatów oraz pięciu szkoleń online dostępnych na platformie e-learningowe https://akademia.pap.pl , których autorami są eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz redaktorzy Polskiej Agencji Prasowej.

Projekt składa się z części online (pięciu wykładów z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, które planujemy przeprowadzić dwukrotnie - wiosną i jesienią w Warszawie. Dokładne terminy szkoleń znajdują się na stronie https://akademia.pap.pl

Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, trzeba wypełnić FORMULARZ dostępny na stronie https://akademia.pap.pl

Uczestnicy naszego szkolenia dowiedzą się między innymi jak rozpoznawać i weryfikować nieprawdziwe informacje (fakenewsy) dotyczące ekonomii, gospodarki, finansów oraz branży energetycznej publikowane i rozpowszechniane w internecie. Szkolenie z pewnością uporządkuje także wiedzę ekonomiczną uczestników oraz uświadomi, w jaki sposób bank centralny dba o stabilność cen i wspiera rozwój gospodarczy.

Program tematyczny projektu:
  • 1. Najważniejsze pojęcia ekonomiczne;

  • 2. Bank centralny - rola i znaczenie w czasie pandemii;

  • 3. Jak bezpiecznie oszczędzać i kupować w dobie cyberzagrożeń;

  • 4. Inwestowanie i oszczędzanie a otoczenie gospodarcze;

  • 5. Warsztat łowcy gospodarczych fake newsów.


Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu lub zaliczą komplet testów online dostępnych na https://akademia.pap.pl , otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza.

Projekt rozpoczął się w styczniu i potrwa do końca października 2022 r.

Prasowa Akademia Pieniądza IV edycja to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.