Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Sobieskiego przy ul. Dębickiej działa już nowa sygnalizacja świetlna. Jej montaż to odpowiedź prezydenta miasta na prośby mieszkańców osiedla Przybyszówka.
Ulica Dębicka łączy osiedla Bzianka i Przybyszówka z ulicą Krakowską. Codziennie korzysta z niej tysiące kierowców, także dojeżdżających do pracy w Rzeszowie z innych miejscowości, od strony Nosówki, Zgłobnia i Niechobrza.

Po przyłączeniu do miasta osiedla Przybyszówka, jezdnia została przebudowana i wyposażona w chodnik. Mimo to rodzice dzieci uczących się w SP 4 prosili dodatkowo o zabezpieczenie przejścia dla pieszych sygnalizacją świetlną.

- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego szybko zleciłem budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.