Jakie artykuły czytelnicy Rzeszów112.pl czytali najchętniej 28.01.2022? Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie z najważniejszymi informacjami przygotowanymi przez naszych redaktorów. Całe artykuły możecie przeczytać klikając w linki.

Szokujące odkrycie. W akademiku znaleziono ciało studentaCiało studenta odkryto w piątek 28 stycznia około godz. 10 na terenie akademika Politechniki Rzeszowskiej. Na miejsce zdarzenia natychmiast przejechała, która prowadziła oględziny pod nadzorem prokuratora. Zwłoki 23-latka zostały znalezione przez innego studenta. Ujawniono je w łóżku. Nieznana jest przyczyna śmierci mężczyzny. Policyjne wykluczyła jednak udział osób trzecich.

Covid-19. Szpital Pro-Familia wstrzymuje porody rodzinneSzpital Pro-Familia w Rzeszowie wstrzymuje porody rodzinne. Powodem jest pogarszającą się sytuacja epidemiczna w kraju wywołana pandemią Covid-19.

- Tylko dziś odnotowano 57 262 nowych przypadków zakażenia SARS CoV-2. Kwarantanną z uwagi na możliwość wystąpienia choroby objęto ponad milion osób. Ze względu na krytyczną sytuacje epidemiologiczną w kraju i naszym regionie, która pogarsza się z dnia na dzień, jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje o wstrzymaniu porodów rodzinnych w trybie natychmiastowym - czytamy w komunikacie na profilu społecznościowym szpitala.

Jednocześnie dyrekcja zapewnia, że jest to dla nich trudna decyzja, ale zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla personelu placówki najwyższym priorytetem.

Koronawirus na Podkarpaciu [piątek 28 stycznia 2022]Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w piątek 28 stycznia w Polsce zanotowano 57 262 nowych zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 34 233 osób. Największą liczbę nowych przypadków wykryto na Mazowszu - 8262. W kraju zmarło 271 osób, przy czym 85 z nich nie miało chorób współistniejących. Na kwarantannie przebywa obecnie 1 068 384 osób. Ostatniej doby wykonano 178 308 testów. W naszym województwie odnotowano w przeciągu ostatniej doby 2552 nowych zakażeń na Covid-19. Na Podkarpaciu ostatniej doby wykonano 7915 testów. W regionie zmarły 33 osoby, przy czym czworo z nich nie miało chorób współistniejących. Wyzdrowiało 2179 pacjentów. Największą liczbę nowych przypadków wykryto w Rzeszowie - 317

Na osiedlu Baranówka powstanie nowa droga. Kiedy ruszy budowa?W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Inwestycja będzie kosztować 943 tys. zł. Nowy odcinek drogi na os. Baranówka zapewni komfortowy dojazd do budynków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulicy Prymasa 1000-lecia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.