Stephane Antiga przedłużył kontrakt z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Francuski szkoleniowiec przez kolejne dwa lata będzie trenował zespół Rysic.
Stephane Antiga urodził się w 1976 roku pod Paryżem, w mieście Suresnes. Do Polski zawitał po raz pierwszy w 2007 roku, wtedy podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Żołto-czarne barwy reprezentował przez 4 lata.

Później przeszedł do bydgoskiej Delecty, szybko zatęsknił jednak za Bełchatowem i w 2013 roku wrócił do starej drużyny. Ze Skrą sięgnął po pięć tytułów mistrza kraju, dwa Puchary Polski i tyle samo brązowych medali Ligi Mistrzów (2008, 2010). Zdobył też dwukrotnie srebro podczas klubowych Mistrzostw Świata (2009,2011). W 2010 roku polscy eksperci uznali, że Stephane Antiga jest najlepszym obcokrajowcem w Plus Lidze.

W przeszłości występował również w lidze francuskiej. Był zawodnikiem klubów Paris UC oraz Paris Volley. We Włoszech reprezentował Bre Banca Lannutti Cuneo, a w Hiszpanii Portol Palma de Mallorca.

Zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej skupił się na karierze trenerskiej. Swoją pracę zaczął od trenowania polskiej kadry siatkarzy. Zdobył z reprezentacją Mistrzostwo Świata, a następnie brąz Pucharu Świata. Co ciekawe dokonał tego w swoim debiucie w roli trenera.

Po rozstaniu z biało-czerwonymi zajął się reprezentacją Kanady i przeszedł do ONICO Warszawa, w sezonie 2018/2019 doprowadził do wicemistrzostwa kraju. Kolejnym przystankiem trenera Antigi jest KS DevelopRes Rzeszów, z którym związał się w sezonie 2019/2020, zdobywając dotychczas dwa srebrne medale TAURONLigi oraz Superpuchar Polski. Swoją karierę trenerską na kolejne 2 sezony będzie kontynuował w zespole Rysic, dążąc do osiągnięcia najwyższych celów, czyli zdobycia tytułu mistrza kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.