Od paru dni trwa kryzys uchodźczy na polskiej granicy w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. W pomoc ludziom zaangażowali się także podkarpaccy strażacy.
Od czwartku 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Podkarpaccy strażacy zaangażowali się w tworzenie punktów recepcyjnych na granicy.

- Punkty utworzone są na bazie sprzętu logistycznego Państwowej Straży Pożarnej, Obrony Cywilnej oraz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W punktach zapewniony jest ciepły posiłek, podstawowa opieka medyczna, miejsce do odpoczynku oraz niezbędne informacje - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegają na przewożeniu tysięcy osób. Nieprzerwanie służby pomagają w transporcie uchodźców z Ukrainy z przejść granicznych do punktów recepcyjnych utworzonych na powiatach przygranicznych województwa podkarpackiego.

Działania te odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Do rzeszowskiej jednostki gaśniczej przyjeżdżają ratownicy z całej Polski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.