Do końca roku ma zostać oddany do użytku budynek Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Inwestycja robi spore wrażenie.
Obecnie trwają prace wykończeniowe i instalacyjne, niebawem zakończą się roboty budowlane i przyjdzie czas na wyposażanie centrum w eksponaty i inne urządzenia.

Trwa montaż wind, wykańczana jest przestrzeń ekspozycyjna, biurowa, pracownie laboratoryjne i warsztatowe. Z kolei na fasadzie budynku montowane są aluminiowe lamele, które nadadzą obiektowi owalny kształt, upodabniający go do sterowca.

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" powstaje w Jasionce w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena, gdzie teraz stacjonuje sztab 82. Brygady Powietrznodesantowej USA, vis-a-vis Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, gdzie w piątek lądował Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych.

Budowa tej inwestycji rozpoczęła się w sierpniu 2020 roku. Ma zostać oddana do użytku w grudniu tego roku. Jej ukończenie ma zwieńczyć obchody Roku Ignacego Łukasiewicza na Podkarpaciu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.