2 dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd i unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na pierwszą edycję nowego letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL, który odbędzie się 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem i ma ambicję stać się nową ikoną Rzeszowa.
Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa - to pierwsze gwiazdy, które otwierają line-up RE: RZESZÓW FESTIVALU. A to tylko początek. Letnie festiwale muzyczne to kulturowy fenomen - przyciągają wielotysięczną publiczność, kreują trendy i stały się jedną z ulubionych form wakacyjnego spędzania czasu.

To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji. Taki będzie RE: RZESZÓW FESTIVAL - najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. To połączenie jakiego w tym regionie jeszcze nie było.

Margaret
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Jaki będzie RE: Rzeszów Festival?


- Razem z Organizatorem postawiliśmy na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu - tłumaczy Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Festiwal zostanie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy i rocka. Wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show i przeboje z czołówek list streamingowych serwisów.

Na scenie TANECZNEJ pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone np. przez pierwszą damę muzyki klubowej, Novikę. W sumie - kilkanaście koncertów w dwa dni.

- Unikalność konceptu RE: RZESZÓW FESTIWALU to kompilacja fantastycznych koncertów i unikalnych projektów wizualnych. Chcemy, żeby nowy festiwal był dwudniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin - dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę i szukają wrażeń na najlepszym poziomie - mówią organizatory RE: RZESZÓW FESTIWALU: Ania Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów/przedstawiciele Agory SA.

Festiwal będzie nie tylko świetnie brzmiał, ale i świetnie wyglądał. Teren RE: RZESZÓW FESTIWALU na Bulwarach nad Wisłokiem zamieni się na cały weekend w Park Świateł.

- To będzie również najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce. Wspólnie z artystami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych - mówi wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse - odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL rusza w piątek, 22 kwietnia o godz. 12. Będzie je można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii RE: Rzeszów Festival oraz GOING i EMPIK BILETY. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Pierwsza pula potwierdzonych artystów to: BRODKA, PEZET, MARGARET, ZDECHŁY OSA oraz NOVIKA. Kolejne nazwiska będą ujawniane w następnych tygodniach.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.