Rewanżowym spotkaniem z Indykpolem AZS Olsztyn Asseco Resovia Rzeszów zakończy swój udział w ligowych rozgrywkach. W pierwszym spotkaniu ekipa ze stolicy Podkarpacia wygrała na wyjeździe 3:1.
Asseco Resovia Rzeszów jest uważana za jedną z największych przegranych obecnego sezonu. Klub, który jeszcze przed startem rozgrywek był uważany za jednego z kandydatów do zdobycia mistrzostwa, ma szansę jedynie zakończyć ligowe spotkania na piątej lokacie.

W półfinale Resovia okazała się gorsza od Aluronu CMC Warty Zawiercie, przegrywając dwa mecze 1:3. O wiele lepiej w walce o awans do finału PlusLigi zaprezentował się AZS, który o mało nie sprawił wielkiej sensacji, eliminując PGE Skrę Bełchatów. Olsztynianie wygrali pierwsze starcie na wyjeździe 3:1. Co prawda u siebie ulegli 0:3, ale w trzecim - decydującym boju znowu fani byli świadkami niesamowicie interesującej rywalizacji zakończonej triumfem Skry dopiero po tie-breaku.

PlusLiga. Aluron CMC Warta Zawiercie w półfinale rozgrywek

W pierwszym meczu o 5. miejsce zespół z Warmii i Mazur przegrał z Resovią 1:3, co oznacza, że rzeszowianie do zakończenia tej rywalizacji potrzebują dwóch wygranych setów w środowe popołudnie. W rundzie zasadniczej drużynie z południowo-wschodniej części kraju udało się dwukrotnie pokonać akademików bez straty seta.

Początek spotkania w środę 27 kwietnia o godz. 17:30.