Na ul. Żółkiewskiego trwają prace przy nawierzchni, na ul. Siemieńskiego przy chodnikach i ścieżce pieszo-rowerowej, na ulicach Fredry i Śniadeckich budowane jest oświetlenie. Mają one poprawić komunikację w rzeszowskim śródmieściu.
Przebudowa układu ulic w rzeszowskim śródmieściu - m.in. Batorego, Siemieńskiego, Styki, Fredry, Śniadeckich kosztuje 50 mln zł. To inwestycja, na którą miasto zdobyło dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Zakończenie tego zadania, które poprawi komunikację w centrum Rzeszowa m.in. poprzez uruchomienie przejazdu pod torami kolejowymi.- Wszyscy pamiętamy ten przejazd sprzed przebudowy - wąski, z ruchem wahadłowym. Nowy da możliwość równoczesnego przejazdu w obydwu kierunkach, dzięki czemu lepiej skomunikowane będą północna i południowa część miasta - podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Uruchomienie przejazdu pod torami powinno wpłynąć na zmniejszenie obciążenia m.in. na wiadukcie Tarnobrzeskim i al. Piłsudskiego.

- Obecnie na terenie inwestycji wykonywanych jest wiele zadań. Na ul. Żółkiewskiego trwają prace przy konstrukcji nawierzchni, na ul. Siemieńskiego przy chodnikach i ścieżce pieszo-rowerowej. Na ul. Fredry budowana jest kanalizacja deszczowa i sanitarna, podobne prace są wykonywane na Żółkiewskiego - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Na ulicach Fredry, Śniadeckich i Żółkiewskiego trwa budowa oświetlenia. Na miesiące wakacyjne zaplanowana jest budowa ronda, które powstanie u zbiegu ulic Głowackiego i Fredry.

Zakończenie tej potężnej i ważnej inwestycji zaplanowane jest na październik tego roku.

Film z przebudowy ulic Siemieńskiego, Fredry i Śniadeckich

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.