We wtorek w ramach ,,Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju" będzie obowiązywała darmowa komunikacja miejska dla właścicieli samochodów. Kierowcy wystarczy ważny dowód rejestracyjny.
Rzeszów od lat uczestniczy w akcji ,,Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju". Co roku odbywa się on w dniach 16-22 września.

- Celem tej akcji jest zachęcanie mieszkańców do zmian w niekorzystnych nawykach oraz wybór alternatywnych źródeł transportu, o wiele bardziej ekologicznych tjk. chodzenie pieszo, jazda na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu - przekazuje przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Stolica Podkarpacia już od lat aktywnie włącza się w kampanię. Zgodnie z tradycją 22 września (wtorek) odbędzie się ,,Dzień bez samochodu" w ramach której właściciele aut będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.

- Aby skorzystać z darmowego przejazdu autobusem właściciel bądź właściciele będą musieli mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny oraz dowód osobisty - dodaje Krzywonos.