Ponad 742 tysiące złotych przeznaczy rzeszowski ratusz na realizację kolejnych zadań w zakresie wspierania kultury. Pieniądze trafią do 31 fundacji i stowarzyszeń, które zorganizują za to wydarzenia kulturalne.
Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w ubiegłym roku zaprosił twórców kultury do udziału w otwartych konkursach na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania kultury. Aby dofinansować jak najwięcej przedsięwzięć, miasto zwiększyło o 100 procent budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną.

Po raz pierwszy dofinansowano zarówno całoroczną działalność kulturalną, jak i konkretne zadania. Umowy zostały podpisane wcześniej. We wtorek 7 czerwca w ratuszu odebrano umowy wspierające konkretne działania kulturalne.

krystyna stachowska
fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

O dotacje można było starać się w otwartym konkursie ofert na realizację zadań w zakresie wspierania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2022 roku. Np. na realizację festiwali, koncertów, wystaw, warsztatów, czy wydawnictwa.

Łączna kwota przyznanych pieniędzy to 742 160 zł, otrzymało je 31 fundacji i stowarzyszeń, których przedstawiciele odebrali dzisiaj w ratuszu umowy na finansowanie zadań.

- Bardzo państwu dziękuję za zaangażowanie w życie kulturalne miasta, za to, że jesteście niezwykle kreatywni i aktywni. Nasza współpraca przebiega bardzo dobrze, a jej owocami są kolejne imprezy i wydarzenia dla mieszkańców. Jest ich mnóstwo i to nie tylko w weekendy. Niemal codziennie w mieście dzieje się coś ciekawego, jest radośnie i kolorowo. Bez was oferta wydarzeń byłaby z pewnością znacznie uboższa - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

50 tysięcy złotych z całej kwoty przekazanej dzisiaj wnioskodawcom to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczone na koncert Koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.