Blisko 500 różnego rodzaju wydarzeń przygotowało miasto na tegoroczne lato pod hasłem „Atrakcje na wakacje”. Pierwsze z nich wystartują jeszcze w czerwcu.
Szczegóły tegorocznej akcji "Atrakcje na wakacje" prezydent Konrad Fijołek wraz z przedstawicielami instytucji kultury, sportu i rekreacji przedstawili podczas środowej konferencji prasowej.

- Mamy przyjemność ogłosić rzeszowianom, że przygotowaliśmy bardzo bogaty pakiet wydarzeń i działań kulturalnych, rozrywkowych, rekreacyjnych i sportowych na nadchodzący letni czas. Idziemy za ciosem, po ubiegłorocznych 250 wydarzeniach, kiedy jak to się mówiło, rzeszowianie potykali się o kulturę w mieście, na ten sezon dokładamy w zasadzie drugie tyle. Chcemy tworzyć jak najwięcej okazji do tego, aby w naszym mieście można było spędzić czas w atrakcyjny sposób. A także do integracji z ludźmi, którzy u nas schronili się przed wojną. Bardzo serdecznie zapraszam na wszystkie wydarzenia - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM zaprasza na wydarzenia sportowo - rekreacyjne.

- Zorganizujemy m.in. turniej tenisowy o puchar prezydenta miasta. Będą w nim mogli wziąć udział zawodnicy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Odbędą się u nas także dwa mecze eliminacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej kobiet, a 3 sierpnia w Rzeszowie na mecie V etapu zameldują się kolarze rywalizujący w wyścigu Tour De Pologne. Na basenach ROSiR zaplanowaliśmy mnóstwo wydarzeń, m.in. zajęcia z aqua aerobiku i zumby. Na plaży kąpieliska Żwirownia odbędą się mecze piłki nożnej i ręcznej na piasku - wylicza Jarosław Gutowski.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje także "Letnie ogrody literackie", czyli cykl spotkań ze znanymi osobami. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in. Agata Tuszyńska i Mariusz Szczygieł - reportażyści i pisarze, aktorki Anna Dymna i Joanna Brodzik, a także nominowana do nagrody Nike pisarka Magdalena Grzebałkowska.

- Lista gości nie jest jeszcze zamknięta, wszystkie spotkania będzie zapowiadać m.in. na naszej stronie internetowej - mówi Bożena Janda, dyrektor WiMBP w Rzeszowie.

Wśród największych imprez na sezon letni są przede wszystkim Europejski Stadion Kultury (24-26 czerwca), Toast Urodzinowy Tomasza Stańko (9-10 lipca), Letnie Brzmienia (24, 28, 29, 31 lipca), RE: Rzeszów Festiwal (20-21 sierpnia), Rockowa Noc (27-28 sierpnia), Breakout Days (15-17 września) i Karpaty na Widelcu (24-25 września).

- Kolejne propozycje imprez wciąż do nas docierają, dlatego jestem przekonana, że będzie ich jeszcze więcej. Zapewnimy mieszkańcom i turystom mnóstwo rozmaitych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto będzie tętnić życiem zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Zapraszamy także do naszego fortepianu w plenerze, obok ratusza. Każdy może przy nim zasiąść i zagrać co tylko zechce, umilając czas gościom przebywającym w Rynku - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Szczegóły wakacyjnych imprez można znaleźć na stronie internetowe www.erzeszow.pl w zakładce "Atrakcje na wakacje".Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.