Brzozowscy policjanci zabezpieczyli 12 jednostek broni oraz blisko 300 szt. naboi, podczas interwencji u 69-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który postrzelił psa. Za posiadanie swojej nielegalnej kolekcji oraz znęcanie się nad zwierzęciem mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 8 lat.
13 września (niedziela) około godz. 18.30 brzozowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Brzozów dopuścił się postrzelenia psa. Funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce zdarzenia, gdzie natknęli się na zwierzaka z raną postrzałową łapy. Czworonóg wymagał pomocy weterynaryjnej. Policjanci ustalili, że zwierzę zostało postrzelone przez 69-letniego mężczyznę, który początkowo nie chciał przyznać się do winy. Dopiero po chwili dobrowolnie wydał funkcjonariuszom broń, z której strzelił do psa.

69-latek postrzelił psa
Nielegalnie posiadana amunicja

Mundurowi dodatkowo znaleźli w jego domu 11 jednostek broni i blisko 300 szt. amunicji. Okazało się, że 69-latek nie posiadał zezwolenia na broń, a policjantom tłumaczył, że swój arsenał zbierał kolekcjonersko od kilkudziesięciu lat.

69-latek postrzelił psa
Nielegalnie posiadana broń

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni oraz znęcania się nad psem, za co grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 69-latka policyjny dozór.