Prokurator podjął decyzję o dalszej obserwacji psychiatrycznej Artura R., podejrzewanego o brutalne zabójstwo psycholożki w rzeszowskim zakładzie karnym.
Przypomnijmy, we wtorek 22 lutego bieżącego roku w rzeszowskim zakładzie karnym doszło do brutalnego zabójstwa psycholożki. Podczas konsultacji psychologicznej mężczyzna kilkukrotnie nożyczkami ranił w szyję panią psycholog. Kobiety nie udało się uratować.

Nożyczki, którymi Artur R. ją zaatakował, znaleziono potem na zewnątrz budynku zakładu.

Po tej zbrodni sprawcy nadano status więźnia niebezpiecznego i oddano go pod obserwację psychiatryczną zespołu złożonego psychiatrów, psychologów i seksuologów, którzy mieli stwierdzić, czy w czasie zbrodni Artur R. był poczytalny.

Więcej na temat tamtego zabójstwa pisaliśmy tutaj: Tragedia w rzeszowskim zakładzie karnym. Artur R. uznany za więźnia niebezpiecznego

Prokuratura: konieczna dalsza obserwacja psychiatryczna podejrzanego


W przedmiotowym śledztwie dotychczas zebrano bardzo obszerny materiał dowodowy, w tym przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Aktualnie w sprawie uzyskano opinię zespołu biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa.

Z treści uzyskanej opinii wynika m. in., iż biegli nie są w stanie po przeprowadzeniu jednostkowych badań w warunkach ambulatoryjnych wydać jednoznacznej opinii, dlatego też zgłosili konieczność przeprowadzenia badania stanu zdrowia psychicznego podejrzanego połączonego z jego obserwacją.

Wobec powyższego tut. Prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie postanowienia w przedmiocie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego Artura R. na okres 4 tygodni.

Dalsze czynności i sposób zakończenia postępowania determinowany będzie ustaleniami płynącymi z treści opinii uzyskanej po obserwacji podejrzanego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.